Онлайн консультация юриста по законодательству РФ

Задать вопрос

Это бесплатно! Вы получите ответ в среднем за 3 часа!
Узнать больше о Законуме

Есть вопросы по законодательству Республики Беларусь? Добро пожаловать на PravoBy.com




Вход в кабинет для юристов:
Логин:Пароль:
Регистрация для юристов | Забыл пароль

Консультация  Поиск  Специалисты  Статьи  Справочник 
   106 пользователей на сайте
 Всего вопросов: 180757
 Всего ответов: 204218
 
Административное право
Бухгалтерский учет
Военное законодательство
Гарантии, льготы, компенсации
Гражданское право
Гражданство, регистрация иностранцев
Жилищное право и недвижимость
Защита прав потребителей
Земельное и аграрное право
Интеллектуальная собственность
Коммерческая деятельность
Международное право
Налоговое право
Наследственное право
Права человека
Прочее
Семейное право
Страхование
Суд и арбитраж
Таможенное право, ВЭД
Трудовое право
Уголовное право
Финансовое право
Ценные бумаги










Облако тэгов:
иск беременность договор кредит контракт отпуск лицензия распределение приватизация оформление документов алименты налоги увольнение амнистия развод права имущество наследство компенсация отработка ребенок строительство раздел документы декретный отпуск льготы аренда работа гражданство право налог регистрация молодой специалист суд молодая семья раздел имущества продажа квартира пособие брак недвижимость жилье ип долг прописка очередь общежитие армия зарплата оплата оформление сроки льготный кредит выселение











Последние вопросы:

 Задать вопрос Введите номер вопроса:  
 
 Вопрос № 172106 Опубликовано 06.03.2013 в 14:52

Ці з

Добры дзень! я пішу музыку, літаратурныя творы. Я хачу наладзіць іх продаж на сваім асабістым сайце. Ці з'яўляецца гэта прадпрымальніцкай дзейнасцю? Ці патрэбна ў такім выпадку рэгістраваць свой сайт як інтэрнэт-краму? У артыкуле 296 Падатковага кодэкса РБ пералічваюцца віды дзейнасці, якія не лічацца прадпрымальніцкімі. Сярод іх - "дзейнасць незалежных актораў і музыкаў". Такія могуць не рэгістраваць ІП, а плаціць адзіны падатак. Ці датычыцца гэта маёй сітуацыі з продажам сваіх твораў праз інтэрнэт? (прадаваць хачу як у электронным выглядзе (мп3, пдф), так і на фізічных носьбітах па рассылцы). І калі адзіны падатак - гэта пра мяне, то які будзе памер гэтага адзінага падатка? (у рэестры тавараў, за якія ўплочваецца адзіны падатак я, канечне, свайго выпадку не знайшоў). Яшчэ адно пытанне: ці магчыма пасля рэгістрацыі ІП не усталёўваць дакладнага кошта на свой тавар (напрыклад, альбом песень або кнігу), а каб пакупнік сам вызначаў - колькі ён хоча заплаціць за твор?

Раман Абрамчук :: Менск


Ключевые слова: mp3, інтэрнэт, музыкант, ІП

  Ответов: 1

Вы пераблыталi два паняткi. Першы -- гандля сваiмi правамi i другi -- гандль фiзiчнымы носьбiтамi Вашых твораў. У першым выпадку -- гэта не з'яўляецца прадпрымальнiцкай дзейнасцю, у другiм наадварот, з'яўляецца. Таму я б рэкамендаваў падзялiць гэтую дзейнасць, напрыклад, арганiзаваць ЧУП, якi будзе гандляваць Вашымi творамi, i адлiчваць Вам аўтарскi ганарар. Альбо аформiць жонку, як праватнага прадпрымальнiка. У гэтым выпадку пытанняў не бузде нi у каго. I зразумела што каму рабiць. Адносна цэнаў -- вырашаюць толькI дзве асобы -- гандляр i пакупнiк. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Свидерский Эдуард :: 06.03.2013 в 15:26 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Похожие вопросы:

Вопрос № 225995: Можно ли вернуть мп3 плеер в 14 дневный срок

Вопрос № 62237: К какому коду ТН ВЭД относится mp3 car-модулятор?

Адрес этой страницы: http://pravoby.com/consult.php?action=go&id=172106





Специалисты:

    30 дней |  Рейтинг |  Онлайн



1. Юрист +375296253244 Vib +375298548837МТС
219 ответов
2908 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
2. Осипова Виктория +375(29)1305050
184 ответов
34 благодарностей
Пользователь находится сейчас на сайте
3. Сергей Иванович
156 ответов
2671 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
4. Ладыга Иван Антонович
108 ответов
792 благодарностей
5. Юридические услуги +375 44 5916390
78 ответов
21 благодарностей
6. Гадлевская Елена 80291694776 + вайбер
78 ответов
55 благодарностей
7. Дмитрий
61 ответов
824 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
8. Екатерина Строгина +375296881474 (велком
56 ответов
717 благодарностей
Есть лицензия на оказание юридических услуг
9. Наталья Шишло
49 ответов
671 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
10. Сергей Магонов
41 ответов
2826 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов Есть лицензия на оказание юридических услуг
 
Все юристы (959)






Вопросы, на которые поступил ответ:

264879Волохина Нат...26.03.17 в 15:50
264889NATALIA26.03.17 в 14:49
264867Паливода Нат...26.03.17 в 14:10
264854Алексей26.03.17 в 07:56
264866Яна26.03.17 в 07:47
264873Аношко Елена26.03.17 в 07:26
264876Авдеюк Анаст...26.03.17 в 07:18
264769Филоненко Ал...25.03.17 в 23:25
264871Гарбач,Светл...25.03.17 в 22:41
264851Приходько На...25.03.17 в 22:13












AtStar.by - хостинг и разработка сайтов
© 2006-2016 Юридическая Консультация PravoBy.com
Юристы, адвокаты, юридические услуги
Написать письмо     Партнеры     Регламент Консультации     Размещение рекламы