Онлайн консультация юриста по законодательству РФ

Задать вопрос

Это бесплатно! Вы получите ответ в среднем за 3 часа!
Узнать больше о Законуме

Есть вопросы по законодательству Республики Беларусь? Добро пожаловать на PravoBy.com




Вход в кабинет для юристов:
Логин:Пароль:
Регистрация для юристов | Забыл пароль

Консультация  Поиск  Специалисты  Статьи  Справочник 
   98 пользователей на сайте
 Всего вопросов: 178171
 Всего ответов: 201302
 
Административное право
Бухгалтерский учет
Военное законодательство
Гарантии, льготы, компенсации
Гражданское право
Гражданство, регистрация иностранцев
Жилищное право и недвижимость
Защита прав потребителей
Земельное и аграрное право
Интеллектуальная собственность
Коммерческая деятельность
Международное право
Налоговое право
Наследственное право
Права человека
Прочее
Семейное право
Страхование
Суд и арбитраж
Таможенное право, ВЭД
Трудовое право
Уголовное право
Финансовое право
Ценные бумаги










Облако тэгов:
ип договор аренда льготы отпуск долг ребенок пособие алименты права увольнение сроки строительство льготный кредит имущество кредит продажа амнистия регистрация оформление приватизация раздел имущества молодая семья налог жилье иск прописка выселение оплата очередь молодой специалист отработка компенсация распределение брак квартира работа общежитие гражданство налоги лицензия декретный отпуск развод суд беременность документы раздел контракт недвижимость армия зарплата оформление документов наследство право











Последние вопросы:

 Задать вопрос Введите номер вопроса:  
 
 Вопрос № 148644 Опубликовано 17.05.2012 в 11:19

Ці можа інтэрнет-фірма не адказваць кліенту на афіцыйныя звароты?

Як быць, калі інтэрнет-кампанія не адказвае карыстальніку на афіцыйны зварот на конт якасьці сваіх паслуг? У Грамадзянскім кодэксе магчыма, каб партнёр па дамове ігнараваў кантакты са сваім кліентам? Якія наступствы такога маўчання? Якая тэрытарыяльная прыналежнасць судовага працэса аб інтэрнет паслугах - па месцы кліента ці фірмы?

Карпаў Юрась :: Віцебск


Ключевые слова: зварот, адказ, грамадзянскі кодэкс, інтэрнет

  Ответов: 1

Geta sfera kampetencyj zakanadaustwa ab abarone prawou spazhyucou i ab zwarotax gramadzian. Najlepsh rabic' pis'mowy zwarot (ne elektronny). Za neadkaz isnue administracyjnaja adkaznasc'. Spre4ki mozha razgljadac' sud jak pa mescy znaxodzannja firmy, tak i pa mescy zhyxarstwa spazhyuca- na Wash wybar. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 17.05.2012 в 12:17 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 18.05.2012 в 19:52

Дзякуй. Толькі, калі так усё проста, чаго ж гэтыя парталы такія нахабныя, у іх што няма юрыстаў? Значыць, яны на нешта разлічваюць. На што?

Карпаў Юрась :: Віцебск


  Ответов: 1

На што яны различваюць, я не магу ведаць. А юрыстау там сапрауды звычайна няма. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 20.05.2012 в 16:29 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 10.06.2012 в 02:05

Справа ў тым, што такі маўклівы спосаб рэагаваньня на звароты кліентаў пашыраны сярод інтэрнет-фірмаў. Яны чамусьці лічаць, што па законе аб зваротах грамадзянаў кіраўнік недзяржаўнай арганізацыі можа не адказваць на грамадзянскі ліст. Напрыклад, спатыкнуўся з адмовай у публікацыі аб'явы на бяплатным рэклямным сайце ў зоне "by" з-за таго, што яна на беларускай мове, якую яны не разумеюць, а разумеюць толькі расейскую. Усе мае пісьмовыя довады ігнаруюцца: http://yuraskarpau.wordpress.com/2012/06/06/karpov-schibsted-kvd/ Ці можна прыцягнуць такую замежную фірму да адказнасьці і прымусіць зьмясьціць аб'яву?

Юрась Карпаў :: Віцебск


  Ответов: 2

што ж, шаноўны, зробіш, калі ў дзяржаве пад назовам Беларусь, адмаўляюцца разумець мову Беларускую? гэта - ёсьць праблема і бяда краіны. наўрад ці, знойдзеш дзе яшчэ такую? таму лічу, усім вашым спробам што-нешта зьмяніць у гэтым пытаньні, наканаваны вядомы лёс! :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Иванович +375444897201 (велком) :: 10.06.2012 в 09:15 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Я паглядзеу, домен належыць фирме SCM Ventures BV (Нидэрланды), сайтам кируе SCM Ventures AB (Швецыя). Першае уяуляецца дачкой другога. У гэтай ситуацыи яны абсалютна не абавязаныя адказваць на звароты грамадзян и не звязаныя у якой бы то ни было ступени беларуским заканадауствам. Але, праз суд можна прымусиць их або размяшчаць абъявы на беларускай мове, або пазбавиць домена. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 14.06.2012 в 11:08 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 13.06.2012 в 22:01

Тым ня меньш, ёсьць працэдура для гэтага выпадку: падача зыску ў грамадзянскі суд і потым у эўрапейскі суд у Страсбургу, або адразу ў эўрапейскі суд. Так, як гэта зрабіў рэдактар "Беларускай думкі" і ягоная скарга была прынята да разгляду. Вядома, гэта больш агітацыйны захад, але ж... Дык якія канкрэтна артыкулы, законы трэба выкарыстоўваць для падачы зыску ў эўрапейскі/беларускі суд супраць замежнай фірмы з Эўрасаюзу, якая зьдзяйсьняе рэклямныя інтэрнет-паслугі для беларусаў? Расейскія адвакаты вельмі прыдзірліва ставяцца да падрыхтоўкі такіх зваротаў у Страсбург і, на жаль, не жадаюць размаўляць аб беларускіх справах.

Юрась Карпаў :: Віцебск


  Ответов: 2

Беларусь - не член Совета Европы. Про Страсбург не мечтайте. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Hunter Shats :: 14.06.2012 в 03:01 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

А што за фирма з'яуляецца уласникам kufar.by? Проста я з тэлефона не маю доступу да поунай версии... Справа становицца цикавай) :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 14.06.2012 в 06:23 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 14.06.2012 в 14:32

Цудоўна. Менавіта гэтага я і дамагаюся. Для прэцэдэнту. Але якія грашовыя выдаткі? (можа цераз e-mail?)

Карпаў Юрась :: Віцебск


  Ответов: 1

Почта swat2@tut.by. На телефонные звонки НЕ ОТВЕЧУ, в профайле написано, почему. :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 19.06.2012 в 12:39 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 21.06.2012 в 18:18

Дык Вы атрымалі мой запыт па e-mail?

Юрась Карпаў :: Віцебск


  Ответов: 1

не, не бачыу :: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 21.06.2012 в 18:33 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Дополнительный вопрос Опубликовано 22.06.2012 в 12:32

Ха-ха... Гэты партал TUT.BY самы надзейны ў сьвеце) Менавіта пра яго была гаворка ў пачатку абмеркаваньня. Таму, на мой погляд, лепей выкарыстоўваць іншыя замежныя паштовыя службы. У трэці раз Вам паслаў свой mail. Магчыма, TUT.BY яго адразу перанакіроўвае ў спам.

Юрась Карпаў :: Віцебск


  Ответов: 1

:: Помогла ли вам эта информация? Да | Нет  

Сергей Магонов :: 22.06.2012 в 12:53 :: Уточнить вопрос :: Поблагодарить

Адрес этой страницы: http://pravoby.com/consult.php?action=go&id=148644





Специалисты:

    30 дней |  Рейтинг |  Онлайн



1. Юрист +375296253244 Vib +375298548837МТС
182 ответов
2872 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
2. Юридическая помощь +375445916390
178 ответов
73 благодарностей
3. Сергей Иванович +375444897201 (велком)
147 ответов
2618 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
4. Ладыга Иван Антонович
117 ответов
757 благодарностей
5. Сергей Магонов
113 ответов
2806 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов Есть лицензия на оказание юридических услуг
6. Наталья Шишло
90 ответов
656 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
7. Дмитрий
70 ответов
805 благодарностей
Входит в Top10 самых активных консультантов
8. Гадлевская Елена 80291694776 + вайбер
54 ответов
45 благодарностей
9. Юридические услуги +375 44 5916390
43 ответов
4 благодарностей
10. Екатерина Строгина
29 ответов
707 благодарностей
Есть лицензия на оказание юридических услуг
 
Все юристы (950)






Вопросы, на которые поступил ответ:

260366Михновец Юлия19.01.17 в 15:54
261459Петренко Стас19.01.17 в 15:49
261212Бохан Жанна19.01.17 в 15:43
261214Бохан Жанна19.01.17 в 15:42
261525Гущинская Та...19.01.17 в 15:26
261527Ольга Иванова19.01.17 в 15:22
261486Никита19.01.17 в 15:00
261523Кунцевич Али...19.01.17 в 13:45
261516Владимир19.01.17 в 12:28
261505Неведомская ...19.01.17 в 12:22












AtStar.by - хостинг и разработка сайтов
© 2006-2016 Юридическая Консультация PravoBy.com
Юристы, адвокаты, юридические услуги
Написать письмо     Партнеры     Регламент Консультации     Размещение рекламы