Вопрос № 18516 Опубликовано 24.01.2008 в 00:10

Ці маю я права, як грамадзянка РБ, бачыць на супынках беларускамоўныя варыянты назоваў?

Марыся :: Гомель

  Ответов: 2

Бачыць - маеце патрабаваць - не мае сэнсу :) У краiне 2 дзяржауныя мовы. Прабачце, няма беларускай клавiятуры.  

Алексей Л. :: 24.01.2008 в 02:28

У сувязі з тым, што ў Рэспубліцы Беларусь две дзяржаўных мовы, інфармацыя можа даводзіцца на рускай і (або) беларускай мовах.  

Скрябин Владимир :: 04.02.2008 в 10:21

Дополнительный вопрос Опубликовано 24.01.2008 в 17:55

А на падставе таго ж самага заканадаўства аб 2 :( дзярж. мовах няўжо не магу патрабаваць дубляжу, маўляў не разумею рускую мову?

М. :: Гомель

  Ответов: 1

На жаль, заканадаўства не абавязвае дубляваць назвы на абедзвюх мовах (ёсць на гэты конт артыкул у "Веснiку Канстытуцыйнага Суду Рэспулiкi Беларусь", паспрабую яе адшукаць).  

Сергей Магонов :: 24.01.2008 в 18:06

Дополнительный вопрос Опубликовано 29.01.2008 в 22:35

Няўжо занадта правакацыйнае пытанне?:) ЦІ МОЖА ПАЎПЛЫВАЦЬ НА УЛАДУ ЗАЯВА АБ ДУБЛЯЖУ НАЗОВАЎ ЗА ПОДПІСАМ ПЭЎНАЙ КОЛЬКАСЦІ ЖЫХАРОЎ?

М. :: Гомель

  Ответов: 2

Можа i можа.  

Щербо Андрей (minsk-lawyer.deal.by) :: 30.01.2008 в 13:52

Паважаная Марыся, вы паспрабуйце, а потым нам паведамiце аб вынiках. Бо разважаць гэта адно, а рабiць справу – другое. Удачы Вам.  

Дмитрий Д. :: 30.01.2008 в 21:03

Дополнительный вопрос Опубликовано 01.02.2008 в 22:08

Дзякуй! Удача мне як раз не перашкодзіць - яе у такіх справах звычайна бракуе. Буду змагацца. А каму аб выніках паведаміць?

Марыся :: Гомель

  Ответов: 1

Мне.  

Щербо Андрей (minsk-lawyer.deal.by) :: 02.02.2008 в 15:24